



CUSTOM MMA SHORTS
Wholesale OEM Premium Quality Comfortable Latest Man MMA UFC Shorts Stylish Fashionable Fighting Training MMA UFC Short for Men
Price Breakdown by Quantity | |
---|---|
Quantity Range (Pieces) | Price Applied |
20 - 99 | $16.98 each |
100 - 199 | $15.44 each |
200 – 499 | $13.78 each |
500 - 999 | $11.28 each |
1000+ | $9.80 each |
Trade Assurance
Zylo Industry provide Trade assurance on every purchase.
Order Sample
Wholesale OEM premium men’s MMA UFC shorts. Stylish, comfortable, and durable design for fighting, training, and peak athletic performance.
Key Attributes
Name | Custom MMA SHORTS |
---|---|
Item No. | ZI-MS-OPT-48 |
Material | Polyester & Spandex (Customized) |
Size | XXS–XXXL (Adults + Youth) |
Color | Any color is acceptable |
Logo | Customized as requested |
MOQ | 20 pcs |
Feature | Anti-Bacterial, Anti-UV, Quick Dry |
Usage | Suitable for American Football and other sports |
OEM/ODM | Warm welcome |
Payment Term | T/T, Western Union, PayPal, MoneyGram |
Sample
Sample Price | Contact us for pricing |
---|---|
Sample Lead Time | 5–7 Days |
Lead Time
Quantity (Sets) | 1–20 | 21–100 | 100+ |
---|---|---|---|
Lead Time | 7 Days | 12 Days | To be negotiated |
Related Products
Example product title
- $9.80
$0.00- $9.80
- Unit price
- per
Example product title
- $9.80
$0.00- $9.80
- Unit price
- per
Example product title
- $9.80
$0.00- $9.80
- Unit price
- per
Example product title
- $9.80
$0.00- $9.80
- Unit price
- per
Example product title
- $9.80
$0.00- $9.80
- Unit price
- per
Example product title
- $9.80
$0.00- $9.80
- Unit price
- per
Recently Viewed Products
Example product title
- $9.80
$0.00- $9.80
- Unit price
- per
Example product title
- $9.80
$0.00- $9.80
- Unit price
- per
Example product title
- $9.80
$0.00- $9.80
- Unit price
- per
Example product title
- $9.80
$0.00- $9.80
- Unit price
- per
Example product title
- $9.80
$0.00- $9.80
- Unit price
- per
Example product title
- $9.80
$0.00- $9.80
- Unit price
- per
Example product title
- $9.80
$0.00- $9.80
- Unit price
- per
Example product title
- $9.80
$0.00- $9.80
- Unit price
- per
Example product title
- $9.80
$0.00- $9.80
- Unit price
- per
Example product title
- $9.80
$0.00- $9.80
- Unit price
- per
- Choosing a selection results in a full page refresh.